חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

MiddleNews

תיירים מעדיפים את ישראל והמפרץ על מצרים
news

מצרים, בה נמצאים כשליש מהעתיקות בעולם, סובלת מבריחה של תיירים זרים בשנים האחרונות בשל המתיחויות הפוליטיות והביטחוניות במדינה. תחקיר שערך האתר הערבי אל-אומה הראה כי התיירים מעדיפים את מדינות המפרץ, את טורקיה ואת ישראל על פני מצרים – כיעד תיירותי.

"התיירים רואים במפרץ הערבי, בטורקיה ובישות הציוניות כיעדים המתחרים על המקום הטוב ביותר [לחופשה] בתקופה שלאחר האביב הערבי. מקומות אלה הפכו ליעדים המועדפים על תנועת התיירות האירופאית והאסייתית, וזאת במקום מדינות האביב הערבי הסובלות ממשברים פוליטיים ומאלימות המונעת אירוח תיירים".

ההכנסות של מצרים מתיירות – ענף שבמשך שנים הכניס לה סכומי כסף עצומים – סובלות מירידה מתמשכת, במיוחד לאחר שתי ההפיכות שידעה המדינה – הפלת חוסני מובארק והדחת מוחמד מורסי. לדוגמא, מספר התיירים הרוסים ירד במהלך הרבעון הראשון של 2015 בכ-20 אחוזים בהשוואה לשנה שעברה.

במדינות המפרץ, לעומת זאת, נרשמה עלייה גדולה במספר התיירים, בעיקר האירופאים והערבים, בשנה האחרונה. זו השנה הרביעית ברציפות שחלה עלייה בתחום זה. איחוד האמירויות, קטר ועומאן הן המדינות שמצליחות למשוך הכי הרבה תיירים במדינות המפרץ, ומספר הנופשים המגיעים אליהן עלה בשיעור של כעשרה אחוזים בשנה האחרונה.

באשר לטורקיה ולישראל, פרשנים אמרו לאתר אל-אומה כי התיירות הישראלית והטורקית הן הראשונות שמרוויחות מירידת היקף התיירים המגיעים למצרים.

הרשויות במצרים מציגות נתונים הפוכים וטוענות כי בשנה האחרונה חלה עלייה של עשרות אחוזים במספר התיירים המגיעים למצרים. מדינות כמו איטליה וגרמניה הסירו, או הקלו, את אזהרות המסע למצרים ונתנו אור ירוק לחברות נסיעות לשווק את ארץ הפרעונים ללקוחות.

כתבות נוספות
במגזין

דילוג לתוכן