חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

MiddleNews

טיפים לשימוש בטוח במכשירי חשמל ביתיים
למה חשוב להקפיד לחסוך כסף

הבתים שלנו מלאים במכשירי חשמל שנועדו להפוך את חיינו לקלים ונוחים יותר. עם זאת, הם עלולים גם להיות מסוכנים – להצית שריפות, לחשמל, להציף או לגרום לנזקים אחרים.

לצד ביטוח תכולה לדירה שלכם, אתם צריכים להגן על עצמכם גם באמצעות שימוש בטוח במכשירים השונים ועל ידי תחזוקה קבועה שלהם. לשם כך הכנו לכם כמה טיפים שימושיים, שיעזרו לכם להיות זהירים ולשמור על הבטיחות שלכם, של בני ובנות המשפחה ושל הרכוש.

מכונות כביסה ומייבשים

כדי להפחית את הבלאי של מכונת הכביסה שלכם, תקפידו להכניס לתוכה בגדים במשקל המומלץ, ואל תעמיסו עליה יתר על המידה. כדי למנוע הצפה או דליפות, חשוב לבדוק את הצינור מדי כמה חודשים.

גם על המייבש אסור להעמיס, למניעת תקלות. כמו כן, חשוב מאוד שתנקו אותו באופן קבוע. תקפידו לנקות את המסנן לפני או אחרי השימוש במייבש, כדי למנוע הצטברות של מוך, שכן ידוע שזה גורם לשריפות. בערך אחת לשנה, יש לנקות את כל מערכת האוורור של המייבש.

מיקרוגלים

תנקו בקביעות את מגש המיקרוגל ואת הקירות הפנימיים שלו, כדי למנוע מאוכל שנשפך וניתז להתלקח במהלך השימושים הבאים.

בעת חימום מזון במיקרוגל, הוא מתחמם לעתים קרובות בצורה לא אחידה, מה שעלול לגרום לבעיות היגיינה. חיידקים משגשגים במנות קרות יותר של מזון, מה שמגביר את הסיכון להרעלת מזון, בעוד מזון שחומם יתר על המידה מגביר את הסיכון לכוויות. לכן, מומלץ לחמם בהפסקות, ובמהלכן לערבב את האוכל שבצלחת.

מקררים ומקפיאים

אם הגומי של המקרר או המקפיא שלכם נפגם, הם עשויים לתפקד הרבה פחות טוב ולהתקשות להגיע לטמפרטורה שהוגדרה להם. הם יצטרכו לעבוד קשה יותר כדי לשמור על הטמפרטורה, וזה עלול להעמיס על מערכת החשמל, וגם לעורר בעיית בטיחות נוספת – אחסון מזון לא בטוח.

אם המזון שלכם לא מאוחסן בטמפרטורה שתמנע את הצמיחה של חיידקים, אתם עלולים לחוות הרעלת מזון.

מכשירים לעיצוב שיער

מכשירי עיצוב שיער כמו מייבשי שיער, מסלסלים ומחליקים הם ללא ספק מהמכשירים המסוכנים ביותר בחדר האמבטיה שלכם, ויכולים לגרום לאסונות כבדים אם הם באים במגע עם מים.

תנתקו תמיד את מכשירי עיצוב השיער שלכם לאחר השימוש, ותאחסנו אותם במקום שממנו הם לא יכולים ליפול לכיור או לאמבטיה. אל תיגע בלהבים החמים של מחליק או בחלקים פנימיים אחרים, גם לאחר כיבוי מכשירי עיצוב השיער.

טיפ אחרון: בשום מקרה אסור להשאיר את המכשירים הללו על משטחים דליקים כמו דיקט, לוח סיבים, עץ או נייר כסף.

לסיכום

ככל שתהיו מודעים לסיכונים, כך היכולת שלכם למנוע אותם ולהתמודד איתם תתגבר. תשתמשו בצורה בטוחה במכשירי החשמל ותוודאו שיש לכם ביטוח לדירה שלוקח בחשבון את הסיכונים השונים.

כתבות נוספות
במגזין

דילוג לתוכן