חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

MiddleNews

הוצאות גדולות שסטודנטים חייבים לקחת בחשבון
הוצאות גדולות שסטודנטים חייבים לקחת בחשבון

במהלך לימודים באוניברסיטה או מכללה, קשה מאוד להתנהל מבחינה כלכלית. מלבד שכר הלימוד הגבוה, הם צריכים להתמודד עם הוצאות מחייה יקרות ושלל הוצאות נוספות.

מתקשים להסתדר? הלוואה לכל מטרה יכולה לעזור לכם, עד שתסיימו את התואר ותרוויחו הרבה יותר כסף.

עוד לא התחלתם ללמוד? כדאי תהיו מודעים להוצאות הכי נפוצות.

מגורים

לפני שאתם שוקלים כל דבר אחר, עליכם להחליט היכן אתם עומדים לגור במהלך תקופת הלימודים. יש לכם שלוש אפשרויות עיקריות:

מגורים בבית – אם אתם נרשמים למוסד לימודים שקרוב לבית ההורים שלכם, יכול להשתלם לכם להישאר בבית. תוכלו להשלים את התואר, ובמקביל לחסוך כסף רב על שכר דירה, אוכל, כביסה ועוד.

דירה שכורה – אם מוסד הלימודים רחוק, או שלחלופין אתם מעוניינים לצאת לדרך עצמאית, כדאי לשכור דירה בקרבת האוניברסיטה או המכללה. תצטרכו לכלכל את עצמכם, ולשם כך אולי תעדיפו לגור אם שותף, שותפה או מספר שותפים.

מעונות – חלק מהמוסדות מציעים מעונות ייעודיים לסטודנטים שלהם. זה אומר שאתם יכולים לשלם פחות על מגורים, אך כמובן שהתנאים פחות נוחים מאשר בדירה שכורה.

נסיעות

עלויות הנסיעות שלכם אולי נראות זניחות בהתחלה, אבל הן עלולות להצטבר באופן משמעותי. בדרך כלל, מוציאים הרבה פחות על נסיעות כאשר גרים באזור הקמפוס, כי הנסיעות הכמעט יחידות הן לביקור בבית. אם אתם גרים רחוק, כנראה תוציאו לא מעט כסף על תחבורה.

ספרי לימוד וציוד לבית הספר

בתור סטודנטים, יש דברים שתהיו חייבים (או שיהיה מאוד כדאי לכם) לרכוש, על מנת שיסייעו לכם בלימודים. ספרים הם בדרך כלל יקרים, אבל כמובן שמדובר בהשקעה עבור העתיד שלכם.

אם תבחרו לקנות ספרים משומשים לשאול אותם, תוכל להפחית משמעותית את ההוצאה הזו, ולהשקיע במקומה בכלי כתיבה וציוד לימודים נוסף. אם קונים עותקים חדשים לגמרי, אפשר למכור אותם לאחר השימוש כדי להחזיר לפחות חלק מכספכם בחזרה.

גאדג'טים

כיום, כל הסטודנטים זקוקים למחשב נייד עבור משימות ופרויקטים. זוהי הוצאה נוספת, אך הכרחית.

מלבד זאת, אולי תצטרכו או תרצו להוסיף גם רמקולים, אוזניות, מקלדת וכו'. חשוב להשוות מחירים, על מנת להוציא על מוצרים אלה כמה שפחות כסף.

הוצאות אישיות

בעת תכנון התקציב בתקופת הלימודים, תנסו להעריך את ההוצאות שלכם. כמה אתם מוציאים בבילויים עם חברים? כמה אתם מוציאים על הופעות, סרטים ומוצרי בידור אחרים? אלה פעילויות חשובות, אבל חשוב להקדיש חלק מהתקציב שלכם למקרי חירום ולהוצאות לא צפויות.

לסיכום

לימודי תואר כיום יקרים יותר מאי פעם. זה אומר שאתם צריכים לשקול בכובד ראש כל הוצאה, ולקבל החלטות פיננסיות לא פשוטות, כמו לקיחת הלוואה לכל מטרה או הלוואה ייעודית לסטודנטים. אם תפעלו בחוכמה, אתם בדרך לעבר עתיד כלכלי ורוד.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

כתבות נוספות
במגזין

דילוג לתוכן