חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

MiddleNews

איך בוחרים מערכת בינה עסקית?
איך בוחרים מערכת בינה עסקית?

פתרונות בינה עסקית (BI) הם המפתח לשיפור תהליכי קבלת ההחלטות בעסק. כדי לנצל את היתרונות השונים, עליכם לבחור את המערכת הטובה והמתאימה ביותר לעסק שלכם.

בבחירת מערכת bi לעסק, אלה המשתנים שעליכם לקחת בחשבון.

הצגת מידע

באופן כללי, מערכות בינה עסקית מציגות נתונים כדי לאפשר למשתמשים לבחון את צמיחת הביצועים או את התוכניות לעתיד. לכן, כלי ה-BI צריך לכלול אפשרויות שונות להצגת המידע, לרבות בהתאמה אישית.

כולל: לוחות מחוונים, טבלאות, תרשימים ושלל פורמטים גרפיים. כמו כן, ליעילות מרבית המערכת צריכה להיות ידידותית למובייל ולטאבלט, כך שהנתונים יהיו זמינים מכל מקום דרך כל מכשיר.

אינטגרציה

רוב העסקים משתמשים כיום במגוון מערכות שונות, כולל מערכת ERP. במצב האופטימלי, כל המערכות משולבות זו בזו ופועלות ביחד, כדי שאתם תוכלו לנהל כל כלל האספקטים של העסק במקום אחד.

כך גם לגבי מערכת BI. עליה לדעת ליצור אינטראקציה ישירה עם מסד הנתונים, מערכת ה-ERP וכו'. זה מונע עיכובים בעבודה והוצאות תקורה של כתיבת קודים מותאמים אישית עבור כל שינוי במערכות, מפחית עלויות ומגדיל את הפונקציונליות.

תמחור

העלות של תוכנת BI משתנה בהתאם לשימוש, לרישוי ולעוד גורמים רבים. השגת הכלי הנכון בעלות הנמוכה ביותר היא המפתח.

להלן היבטים שיש לקחת בחשבון:

  • עלות התקנה – תהיו מודעים לעלויות מראש לפני רכישת התוכנה.
  • רישיון חד פעמי – לחלק מהחברות יש תמחור שכולל עמלת רישיון חד פעמית. זה מאפשר שימוש בפונקציונליות הניתנות בזמן הרכישה, כל עוד נעשה שימוש בכלי. עם זאת, תצטרכו לשלם עוד אם גרסה מעודכנת כלשהי תשוחרר.
  • רישיון מבוסס משתמש – מודל תמחור זה משמש את רוב חברות ה-BI. התמחור מבוסס על רישיונות לכל משתמש בעסק שלכם. מודל זה עוזר מאוד לעסקים קטנים ובינוניים, מכיוון שהתקציבים שלהם מוגבלים מאוד, וכך הם יכולים לשלוט בעלויות.
  • עלות ניצול מערכת – תמחור תוכנת BI יכול להיקבע גם על סמך ניצול משאבים.
  • תשלום לפי שימוש – במקרים אלה, התמחור של תוכנת BI מבוסס על מדד של כמות צריכת השירות (בהתבסס על זמן).

גישה

אתם צריכים מערכת בינה עסקית, אשר תאפשר לכם להגדיר הרשאות צפייה וגישה לנתונים על בסיסי תפקידים והיררכיה בחברה. המנהלים הם אלה שצריכים להחליט מי רשאי לעשות מה. מכיוון שכלי BI מחזיקים נתונים סודיים, האם צריכים להיות מאובטחים לגמרי. כחלק מזה, עליהם להיות ניתנים להגדרה בהתבסס על תפקידי המשתמשים, הצוות והמחלקות.

זמן אמת

תוכנת Business Intelligence אמורה להציג את הנתונים בזמן אמת, כדי לאפשר לכם להגיב בזמן לאירועים, לנצל הזדמנויות עסקיות ולהימנע מטעויות בשל פערי זמנים.

קלות שימוש

חפשו מערכת bi ידידותית למשתמש, אשר מאפשרת הפקה דוחות עצמאית בקלות, ולא דורשת ידע מוקדם ומיומנויות מיוחדות.

לפתרונות BI כנסו לאתר Menahel4u

כתבות נוספות
במגזין

דילוג לתוכן